Masz pytania: proszę pisać na nasz adres poczty elektronicznej- KONTAKT
gal-kuchenne-7
elcometer napis02
MIERNIKI ELCOMETER
AKO
 
KONTAKT
Dystrybutor w Polsce.
Korzystanie z serwisu oznacza akceptację
warunków.
Polityka prywatności i cookies.
Pomagamy mierzyć.Szybka wysyłka w całym kraju od 2006
Szukaj
Wszystkie produkty wysyłamy w całym kraju, więcej informacji można znaleźć w naszym sklepie.

PRZYRZĄDY DO POMIARU WARUNKÓW KLIMATYCZNYCH

Pomiar warunków klimatycznych jak temperatury, wilgotmości względnej, oraz temperatury punktu rosy jest wymagany przy aplikacji różnego rodzaju powłok. Dane te pozwalają uniknąć stosowania powłok na mokre podłoże, co może byc przyczyną problemów z przyczepnością i schnięciem powłoki. W momencie zrównania się temperatury podłoża z temperaturą punktu rosy, wilgoć może zacząć się wykraplać na podłożu powodując powstawanie wad w nanoszonej powłoce. Monitoring temperatury podłoża i powietrza oraz wilgotności względnej pozwala na wyliczenie temperatury punktu rosy i jej porównanie z aktualną temperaturą podłoża. Minimalna różnica pomiędzy tymi dwoma wartościami powinna być określona przez producenta farby / lakieru i wynosi zazwyczaj T = 3 oC.
Pomiar temperatury wyrobu jest stosowany w celu wyznaczenia lepkości farby i czasu życia mieszanki farby z utwardzaczem. (okres przydatnośći do malowania po zmieszaniu dwóch składników farby)
Pomiar warunków schnięcia powłoki jest także istotny, ponieważ gdy temperatura będzie zbyt wysoka schnięcie może zachodzić za szybko, co powoduje defekty powłoki. Z drugiej strony za niska temperatura powoduje wydłużenie czasu schięcia i czasu do nakładania kolejnych warstw, mogą występować także uszkodzenia powłoki już nałożonej. Proces schnięcia (wygrzewania, wypalania) powłok proszkowych wymaga określonej temperatury utrzymywanej przez pewnien czas. Zapis temperatury w funkcji czasu zapewniają rejestratory piecowe, które mogą mierzyć temperaturę w kilku miejscach pieca jednocześnie.
Oferujemy przyrządy do pomiaru:  Temperatury powietrza  Temperatury podłoża - pomiar dotykowy i bezdotykowy  Temperatury cieczy (np farby)  temperatury punktu rosy  oraz piecowe rejestratory temperatury.
Elcometer 319 /2 - karta katalogowa wersja polska

PIECOWE REJESTRATORY TEMPERATURY

215_MkII
Elcometer 215 Mk1
Poprzednia wersja
Sondy temperaturowe ze specjalnymi przewodami pokrytymi Teflonem© odpornymi na wysoką temperaturę. Sondy perfekcyjnie przylegają do położa, mają małą masę własną co pomaga w otrzymywaniu szybkich i dokładnych odczytów. Przykłady mocowania sond temperaturowych:
Nowość -Elcometer 215 mk2 dane techniczne
215 sondy magnetyczna podłoża powietrza i podłoża
215_air_clamp
Clamp Air Probe krokodylek sonda powietrza
215_surf_clamp
Clamp Surface Probe- sonda podłoża krokodylek
215_air_mag
Magnetic Air Probe sonda magnetyczna powietrza
 
Sonda łączona- magnetyczna podłoża lub krokodylek powietrza lub krokodylek podłoża

Najnowsza wersja miernika Elcometer 319 NEW:
-karta katalogowa wersja polska
- karta katalogowa wersja angielska

Elcometer 215 jest łatwym w użyciu piecowym rejestratorem temperatury. Za pomocą tego urządzenia można monitorować i rejestrować rozkład temperatury wypalanych detali oraz powietrza w piecu. Temperatura detali powinna być niższa dla elementów cienkich oraz wyższa dla grubszych. Gdyby temperatura była jednakowa to powłoka na cienkich detalach mogłaby się spalić, a na elementach grubszych proces wypalenia nie przebiegł by do końca. Dzięki rożnym rodzajom sond temperaturowych, można dokładnie zbadać temperaturę w wybranym miejscu detalu oraz pieca i dzięki temu uzyskać powłokę  najwyższej jakości za każdym razem. Miernik pozwala zminimalizować koszty przez optymalizację temperatury i czasu pracy pieca . Urządzenie nadaje się do wszelkiego rodzaju pieców w których przebiega proces sezonowania powłok czy to proszkowych , czy nakładanych na mokro, oraz wszędzie tam gdzie ważna jest rejestracja temperatury w czasie. W czasie rzeczywistym dostępne są statystyki i raporty dla każdej sondy, załączone oprogramowanie Ideal Finnish zostało zaprojektowane specjalnie do współpracy przy wypalaniu powłok proszkowych i mokrych.
215_MkII
Elcometer 308  pomiar wilgotności i temperatury podłoża, Elcometer 309 pomiar
delta T (∆T to różnica pomiędzy temperaturą podłoża a temperaturą punktu rosy )

W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt.

Szukaj na stronach